popova@aurumgroup.ua 38 095 166 0952

Історія фонду

Історія фонду

“Занурившись у проблеми однієї клініки, ми вирішили допомагати медичним закладам країни системно.”

– Альона Лебедєва, засновник
«Благодійного фонду Альони Лебедєвої «Аурум»

«Благодійний фонду Альони Лебедєвої «Аурум» було зареєстровано у 2017 році, для того щоб юридично оформити вже існуючу благодійну діяльність, яка надавалася від спвробітників та компаній, що належать до інвестаційно-промислової групи компацій Aurum Group. Наприклад, Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня отримала допомогу понад 150 тис. грн на ремонтні роботи та матеріально-технічне забезпечення ще до офіційної реєстрації фонда. Ця ініціатива була відповіддю співробітників Aurum Group та особисто засновниці компанії Альони Лебедєвої на реальні потреби соціального життя українців на той час. Про ці потреби у колективі дізналися через те, що онук одного з керівників потрапив до цієї лікарні.

В подальшому з 2017 і до 2019 року вже офіційно-зареєстрований благодійний фонду Альони Лебедєвої «Аурум» зосередив свою діяльність саме на покращенні матеріально-технічного стану державних і комунальних медичних закладів України. Так, у 2018 році відбувся ремонт палат в Київській міський дитячий лікарні №1, на який було направлено 295 823 грн, а також ще на придбання медичних ліжок та матросів 44 504 грн. В 2019 році відбувся ремонт в Дитячий клінічній лікарні №4 Солом’янського р-ну на суму 337009 грв. Всі надходження до фонду у 2018-2019рр. були лише за рахунок власниці фонду Альони Лебедєвої.

В подальшому з 2019 року потреби в соціальних процесах України змінилися, а з цим змінилася і діяльність фонду. З того часу і до теперешніх днів, навіть після вторгнення рф в Україну, надавалася особиста допомога новонародженим дітям, які потребували дорогі операції в перші тижні життя, або ж діткам, родини яких не могли покрити затрати на лікування. Спочатку допомога надавалася від фонду до фонду, наприклад у 2019 році БВО “Мама та немовля” отримали 45 000 грн від фонду “Аурум”, а в подальшому Альона Лебедєва особисто батькам направляла гроші на такі операції. Особистий формат пришвідчував процес організації хірургічних операцій. У 2019 – 2022 роках така регулярна допомога надавалася в першу чергу оперативно та швидко, щоб збільшувалися шанси на повноцінне життя дитини у майбутньому.

З початком війни діяльність фонду була трансформована на сприяння захисту цивільного населення та допомогу ЗСУ. Військове спорядження, додаткове екіпірування, автомобілі — це те, що допомагає нашим захисникам бути більш мобільними, зберегти своє життя та здоров’я, а також швидше звільнити окуповані території. Також з початку повномасштабної війни фонд перетворився на простір волонетерської діяльності та ініціатив для підтримки тих, хто став на захист України. В такому форматі за 2022 рік було передано більше 1000 плитоносок (200 з яких були з плитами) на загальну суму понад 2,5 млн. грн. А також військові з ЗСУ були за цей рік забезпечені 5 автомобілями, в тому числі і автомобілем швидкої допомоги, на загальну суму близько 1 млн. грн. А також Аурум, разом з партнерами та друзями, у 2022 році провів багато заходів, які закривали потреби ТРО в регіонах на базі місцевих підприємств Aurum Group на загальну суму понад 3 млн. грн.